Visual a multisensory v Paříži

04.07.2019

Čtrnáct dní terénního výzkumu ve sluncem zalité Paříži roku 2018. 

Jasně, na seriózní etnografický výzkum je to příliš krátká doba, ale pro zkoušení nových metod sběru dat v tak rozmanitém a multikulturním prostoru to vlastně stačí. 

Tím spíš v Paříži, ve městě, kde se zrodila analýza rytmu (rhythmanalysis) Henri Lefebvreho nebo arcades project Waltera Benjamina

Tohle byla skvělá zkušenost pod vedením Dr Dawn LyonDr Davida GarbinaDr Erin Sanders-McDonagh, díky které jsme se dostali hlouběji do analytických metod vizuální a multi-senzorické urbánní etnografie.

Mimochodem, koukněte na krátké video Parisian Summer 2018: Urban Ethnography in Paris Petry Jansa, které zachycuje zážitky z Paříže v červnu 2018. To bylo léto oslav Dne Bastily s přísnějšími bezpečnostními opatřeními než kdy dřív kvůli obavám z teroristického útoku. Léto s armádou pravidelně kroužící kolem muzea Louvre. Léto fotbalového triumfu Francie na mistrovství světa, které do ulic Paříže vyhnalo tisícovky patriotů objímajících se bez ohledu na barvu pleti. 

A druhé mimochodem pro fajnšmekry, nedokončený tisícistránkový manuskript Waltera Benjamina si můžete stáhnout zdarma na Monoskopu.


Illustration: freepik.com